svētdiena, 2013. gada 23. jūnijs

Visādas Jāņu zāles un nezāles, un citi zvēri

Neciešu tradīcijas, neciešu obligātos tusiņus, braukšanu kaut kur, kur it kā "viss notiek". Svētkos vajag vienkārši fīlingu. Un fīlingu var dabūt tad, ja nekur netrencies, nevienam neizdabā, bet visu dari tāpat vien priekš sevis.
Sen jau sev solījos zāļu dienā savākt tējas. Šogad nu to paveicu:
Uz Jāņiem esot jābūt visam izravētam? Saku godīgi, man nav. Brauciet droši aplīgot! Bet vismaz drusku paravēju gan - tā, lai atcerētos bērnību. Te mans "mazdārziņš" - audzēju tikai tik daudz, lai tas mani neapgrūtinātu:

Man aug pat baziliks. Atklāti sakot, nemaz necerēju, ka ārpus siltumnīcas no viņa kas sanāks.
Pēcāk apraudzīju augļu dārzu. Tur man bija ieplānots "garšaugu dārziņš". Es tur gribēju savākt īstu klosterdārzu kolekciju. Pagaidām man ir: timiāns, rozmarīns, lavanda, majorāns, raudene, citronmētra, izops un salvija. Patiesībā dzīvē izskatās labāk, nekā uz bildes. Un galvenais, ka smaržo, bet to jūs neredzat bildē. Pienenes ieplānotas nebija, bet viņas taču arī ir ārstnieciskas?
Kā jau minēju, gribu, lai mans dārzs būtu "džunglīgs". Drusku ir, vai ne? Zāli šeit nepļauju ar nolūku.Un šeit es nolieku deķīti un lasu. Forši!
Ak jā, pērn es jau pieminēju šo sarkanlapaino koku. Izrādās tā ir plūme:
Un ko es vēl aizmirsu? Pareizi, papardes! Pašu galveno! Es tak pavasarī iekš Depo izglābu no lēnas bojāejas 3 paparžu stādiņus. Tagad skatāmies, kā viņiem iet:
Strauspaparde:
Korejas klinšu paparde:
Un Japānas krāsainā (painted):
Un tagad uz upi!
Nav nemaz tik viegli ūdenskāru jaunatni piedabūt apstāties pie staba, lai nobildētu:

Šī burvīgā palienes pļava:
Vēl gan nakts nav klāt, bet te jau notiek auglības rituāls:
Tāda manā džungļu stūrī bija tā zāļu diena.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru